GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4375035
nr 437 5035
Fat
Ewald Dahlskog (1894-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, tukos glasyr, signerad: 'D . 156-910', dia: 32 cm, skador (missfärgningar i krackerleringarna)
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 november 2006
kl 17:00:48
6/11 15:32:49